İtalyan dekoratif boya ve sıva

İtalyan mermer desenli dekoratif boya ve sıva ;

Standart duvar dekorasyonlarının biraz dışına çıkmak isterseniz mermer desenli italyan dekoratif iç cephe boya uygulamalarımızı inceleyebilirsiniz. Tarihte klasik venedik sıva olarakta bilinen dekoratif sıva uygulaması son zamanlarda çok moda ! Mat ve parlak dokularda geçmişte klasik evler için dekoratif sıva şeklinde yapılan dekoratif sıva uygulamasıdır.Orta çağlardan günümüze gelen bu eşsiz duvar desenleri artık modern,country ev,işyeri ve otel dekorasyonlarında kullanılmakta.

Özel efekt sıvalı italyan boya çeşitleri,istenilen tüm renkler ile duvarlarda eskitme çalışması yapılan efekt boya uygulamaları.

İtalyan dekoratif boya uygulamaları.

İtalyan sedef efektli boya ;

Sedef Efekt Boya
Duvar boyaları ortamın havasını tamamen değiştirebiliyor. Sedef efektli boyalar da sade ve şıklığı bir arada isteyenler için son derece elverişli.
Sedef Boya Görüntüsü Nasıl
Sedef efekt boya görüntüsü, açık sarıya yakın bir renkte, üzeri parlak pürüzlü şekildedir. Bir yandan parlarkken diğer yandan desenli bölümleri de ortaya çıkar. Bu nedenle görsel olarak dinlendirici olduğu söylenebilir. Parllama olsa da göz yorucu olmaz, duvar üzerinde bölgesel gölgelendirme işlemleri yapılmış gibi izlenim vardır. Ancak simetrik değil birbirine yakın alanlarda gölgelendirme yapılmaktadır.
Sedef Boya Nerede Kullanılır ?

Açık rengi sevenlerdenseniz dilediğiniz alanda sedef efektli boyaları kullanabilir ve güzel görüntü oluşturabilirsiniz. Genellikle salonlarda, oturma alanlarında çok sık tercih edilir. Ancak genç odası, yatak odası ve çocuk odasında da kullanan kişiler vardır. Nerede nasıl kullanılacağı sizin seçiminize balıdır. Ancak göz yormadığı için artı sağladığı söylenebilir. Çalışma odalarında da kullanmak mümkündür.bazı iş yerleri de farklı bir hava katmak için sedef efektli boyalara başvurabilmektedir.
Dekorasyon Açısından Sedef Boyalar
Sedef efektlli boya çeşitleri dekorasyon açısından birçok katkıya sahiptir. Bir iç mekanda en önemli bölümler duvar ve zeminlerdir. Bu nedenle duvarınız nasılsa temelde bir mekanın izlenimi için de iyi ya da kötü düşünce temeli atılmış olur.

Birçok evde duvar ve yer zeminine göre karar verilerek satın alma kiralama yapılmasının nedeni de budur. Sedef efekti olan boyalar kullandığınızda da ortama kendiliğinden dekorasyon avantajı gelir. Çünkü duvarlarınız kendiliğinden doğal parlak bir görünüme ulaşır. Örneğin koridorda bu boyanın olması güneşin de vurması ile çok güzel bir görüntü oluşturabilir.

Aynı şekilde evin ya da iş yerinin diğer alanlarında bu kullanım sağlanabilir. Hafif parlak duvarlar, bu alanda bulunanlar için pozitif etki de yaratacaktır. Ayrıca hemen her malzeme ile uyumlu olması nedeniyle kullanımda bir pürüze neden olmaz. Tabi bu noktada sedef efektli boyaların ton farklılıklarından da bahsetmek gerekir.

Ton açısından detaylarda daha açık ya da koyu tonlarda boyaları bulmak mümkündür. Hatta yeşile yakın renklerde de bulabilirsiniz. Farklı odalarda to geçişleri ile daha da uyumlu görüntü olabilir.

  

Uygulama yapıldığı ortama değer kazandıran İtalyan venedik sıva ve boya uygulaması birebir mermer deseni elde edebilir çok daha düşük bir maliyetle farklı duvar dekorasyonları yaratabilirsiniz.Renk seçimine gelince efekt boyalar talebinize göre binlerce renk ve desen doku çeşidine sahiptir.Uygulama için iletişime geçiniz.

İtalyan dekoratif boya ; uygulamalarımız

Sanatsal duvar uygulamaları , Dekoratif sıva ve eskitme çalışmaları ile uygulanan özel dekoratif duvar boyaları.

Pas görünümlü italyan boya uygulaması