Brüt beton duvar sıva Şanlıurfa

Brütalist Dekorasyonda Brüt Duvar Sıvaları

Duvarlar özellikle dekorasyon uygulamalarında önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle farklı tarzları denemek isteyenler için oldukça etkileyici ve şık seçenekler arasında brüt beton sıva uygulaması dikkat çeken seçeneklerden biridir. Ham beton görünümünde oluşturulan sıva uygulaması sonucunda istediğiniz her alanda farklı farklı ve sakin bir görüntü elde edebilirsiniz.

ofis kolon brüt beton sıva dekorasyonu.

Pek çok farklı alanda kullanım imkanı sunan bu uygulama ile herkesin zevkine uygun model seçenekleri ile uygulama yapılarak daha kaliteli ve etkileyici ortamlar oluşturulması sağlanmaktadır. Ham beton görünümü oluşturmak adına yapılan sıva uygulaması ile farklı renklerde ve görünümde sonuçlar oluşturulur. Bu durumda istediğiniz her alanda tercih edeceğiniz uygulama ile daha sakin ve akustik dekorasyon fikirleri uygulayabilirsiniz.

Ham Beton Görünümünde Sıva Uygulaması

Duvarda ham beton görünümü oluşturmak adına yapılan brüt beton duvar sıvası ile istediğiniz her alanda daha etkileyici bir ortam oluşturulabilir. Duvarlarda farklı desenlerin uygulanması ile dekorasyon açısından olduğu kadar kullanım açısından da etkili sonuçlar alınması sağlanmış olunur.

Ofis, ev, cafe, otel ve daha pek çok farklı alanda duvarlarda uygulama bu şekilde yapılabilir. Özel olarak kullanılan sıva malası ile şekillendirme işlemi yapılacağından ustalar tarafından kısa süre içinde tamamlanacak olan işlemler ile duvarlar istenildiği gibi daha dikkat çekici duruma getirilebilir. Farklı renklerde uygulama yapılacağı için bu noktada her zevke uygun seçimler yapılabilir.

Brüt Beton Duvar Sıvası Uygulaması Hangi Alanlarda Yapılabilir?

Sıva işleminde son dönemde daha sık tercih edilen brütalist dekorasyondan gelen brüt dekor beton sıvası ile daha farklı görünümde ham beton uygulaması yapılabilir. Duvarlarda iç ve dış mimari için tercih edilen sıva uygulaması sayesinde boya veya izolasyon işlemi yapılmasına gerek kalmadan da kullanım imkanı elde edilebilir.

Tek duvar veya kolon üzerine de uygulama yapılabileceği gibi bütün duvarlarda da uygulama işlemi sorunsuz olarak yapılabilir. Kullanıldığı mekanların atmosferini tamamen değiştiren brüt beton duvar sıva uygulaması için her mekana uygun renklerde ve modellerde uygulama yapılabilir. Kısa süre içinde tamamlanacak olan uygulama sayesinde daha fazla beklemek zorunda kalınmadan alan kullanılmaya başlanabilir.

Farklı Uygulama Seçimleri

Uygulamanın yapılacağı alana göre yapılacak olan işlemlerde kullanılan malzemeler sayesinde daha kaliteli kullanım imkanına sahip olunabilir. Uygulama yapılacak olan alanda ölçümler yapılarak bu şekilde belirlenen fiyat seçenekleriyle işlem yapılabilir. Geniş kullanım alanı elde etmek isteyenlerin özellikle dekorasyonda farklılık okumak için tercih edebileceği türden bir uygulamadır.

Her alan için yapılacak uygulamalarda bir iki ton farklı ile ara geçişler sağlanarak bu şekilde daha doğal bir görünüm oluşturulması sağlanır. Özellikle bu alanda deneyimli olan kişiler tarafından yapılacak olan çalışmalar ile daha etkili ve kaliteli sonuçlar alınması sağlanabilir.

İmitasyon Beton Duvar Sıva Uygulaması

Duvarları şekillendirmek amacı ile yapılan çalışmalar ile daha etkileyici bir görünüm oluşturmak adına yapılacak olan işlemler ile duvarların daha şık ve dikkat çekici duruma getirilmesi sağlanabilir. İmitasyon beton uygulaması için kullanılan sıvaya mala ile şekil verilerek bu şekilde uygulama yapılmaktadır. Uygulama sonrasında uzun süreli kullanım imkanı elde edildiğinden sorun yaşamadan uzun süreli kullanımı ile kaliteli sonuçlar alınabilir.

Ofis, ev, cafe veya otel gibi alanları daha sakin ve misafirlerinizi huzur içinde karşılayacağınız alanlara çevirmek istediğinizde dekorasyonda tercih edeceğiniz uygulama seçenekleri arasında özellikle son dönemde daha yaygın olarak tercih edilen bir uygulama olarak tercih edilmektedir. Kolayca uygulama yapıldığından değişiklik isteyenler için rahatlıkla yapılabilir.