Brüt Beton Duvar sıva modelleri

 

Brüt Beton Duvar sıva modelleri

Dekorasyonda farklı fikir seçenekleri uygulamak isteyenler için özellikle duvarlarda yapılacak olan çalışmalar kullanım alanlarının daha şık ve gösterişli hale gelmesini sağlayabilir.

Uygulanacak alana doğal taş efekti görüntüsü veren brüt beton sıva modelleri farklı tasarımlar ile dikkat çekmektedir. Profesyonel olarak yapılacak uygulamalar özellikle daha kaliteli sonuçlar edilmesini sağlamaktadır.

Doğal taş görünümünde yüksek performans elde edilmesini sağlayan bu uygulama sayesinde doğal taşın sunmuş olduğu dezavantajları ortadan kaldırarak daha etkili sonuçlar elde edilebilir. Uygulama istenilen her alana rahatlıkla yapılabilir. Sıva işlemleri bittikten sonra yapılacak olan uygulama için farklı model seçenekleri üzerinden tercihler yapılabilir.

Brüt Beton sıvanın Avantajları Nelerdir?

Ev veya iş yerlerinde uygulanabilecek olan birbirinden farklı model seçenekleri sayesinde brüt beton sıva kullanıldığı alanda dekorasyon açısından olduğu kadar kullanım açısından da avantaj sağlamaktadır.

  • Doğal taş görünümünde görüntü ve doku oluşmasını sağlar.
  • Doğal taşın vermiş olduğu dezavantajları ortadan kaldırır.
  • İzolasyon ve boya işlemleri için ekstra maliyet oluşmasını önler.
  • Sıva işlemi biten bütün yüzeylere kolayca uygulanabilir.
  • Su ve nemden etkilenmediği için su ve neme maruz kalan alanlarda uygulanabilir.
  • Doğal taş uygulaması sonrasında ortaya çıkacak olan bar oluşumu veya kopma durumlarını ortadan kaldırır.
  • Kullanıldığı alanda cepheye ekstra bir yük oluşmasını sağlamadığından her yüzeye kolayca uygulanabilir.
  • Uygulama sonrasında alanda delme veya kesme işlemleri yapılabilir.
  • Çevreye zarar vermez ve aynı zamanda inşaat kirliliğinin oluşmasına neden olmaz.

Brüt Beton sıva örnekleri  Hangi Alanlarda Kullanılır?

Duvar uygulamalarında tercih edilecek olan seçenekler arasında yer alan brüt beton  sıva işlemi bitmiş olan her yüzeyde uygulanabilir. Bu nedenle dekorasyonda farklı fikirler uygulamak isteyenler için ev veya işyeri dışında cafe veya farklı ortamlarda da rahatlıkla uygulanabilir. Daha kullanışlı ve kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağladığından doğal taş uygulaması yerine tercih edilebilir.

Su ve neme maruz kalan alanlara da yapılacak olan uygulama özellikle alanın kullanışlı hale gelmesini sağlamaktadır. Boya ve izolasyon gerekli olmayacağı için uygulamanın yapıldığı alanlarda bu tarz ekstra maliyetler ortadan kaldırılmış olmaktadır. Özellikle daha şık ve akustik bir görüntü elde etmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. İstenilen tüm mekanlara kısa süre içerisinde yapılacak uygulama ile profesyonel sonuçlar elde edilmektedir.

Brüt Beton sıva Uygulaması Nasıl Yapılır?

Sıvası bitmiş yüzeyleri monte edilerek uygulama yapılan brüt beton kaplama işlemleri kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Uygulandığı cephe üzerinde ekstra bir yük oluşmasına neden olmadığını istenilen her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Uygulama yapıldıktan sonra demonte özelliği sayesinde istenildiğinde sökülerek bu şekilde yeniden kullanılabilir durumda işlem yapılabilir.

Uygulamanın yapıldığı bölümde yalnızca vida delikleri olacağından alanı farklı bir etkisi olmamaktadır. İstenildiğinde parçalar halinde sökülerek bu şekilde alanda farklı çalışmalarda yapılabilir. Alanında uzman olan ustalar tarafından yapılacak montaj işlemleri sayesinde kısa süre içerisinde uygulama tamamlanmaktadır.

Brüt Beton dekoratif sıva Fiyatları

Birbirinden farklı model seçenekleriyle satışa sunulan brüt beton sıva fiyatları tercih edilen modele göre değişmektedir. Uygulanacak olan alanın metrekaresine göre birim fiyat üzerinden yapılacak hesaplamalar sayesinde belirlenen toplam tutar üzerinden alım işlemleri yapılabilir. Bu nedenle tercih edilen model için gerekli olacak ölçüler alınarak satın alma işlemi yapılabilir.

Maliyet konusunda özellikle uygulama sonrasında yeniden sökülüp takılabilir olması da kullanıcıları avantaj sağlamaktadır. Bu sayede istenildiğinde farklı ortamlarda kullanılarak daha uygun fiyat seçenekleri ile kullanım imkanı elde edilebilir. Her alan için  uygun olacak farklı renk ve modellerde seçimler yapılabilir.