Brüt Beton Desenli Dekoratif Duvar

Brüt Beton Desenli Dekoratif Duvar

Bir ortama girdiğimizde ilk dikkatimizi çeken genel olarak bizde uyandırdığı histir. Bu hissin oluşmasında en büyük faktör ise duvarlardır. Çünkü duvarın rengi, deseni, tablolar ilk gözümüze takılan şeydir. O ortamda bulundukça diğer ayrıntılar yavaş yavaş dikkatimizi çekmeye başlar.

Beton Desenli Duvarın Tercih Edildiği Yerler

Kafelerde, restoranlarda, ofislerde ise eşya azlığı veya standartlığından ötürü duvar çok daha büyük öneme sahiptir. İşte bu yüzden son zamanlarda duvarlarınıza renk katacak çok fazla seçenek mevcut. Bunlardan biri ise son zamanlarda en çok tercih edilen beton görünümlü duvar seçeneği. Bu dekorasyonda sakin, huzurlu ve modern bir hava olduğundan hemen her kesime ve ortama rahatlıkla hitap etmektedir.

Özellikle restoranların gözdesi haline gelen beton duvar dekoru diğer yapı malzemelerine göre daha az maliyetli olmasına rağmen aynı hatta daha da güzel bir görsellik sunduğu için sıkça tercih edilmektedir. Bu duvar çeşidinde sadece klasik beton duvar görünümü değil sıvalarla yapılan küçük dokunuşlar sayesinde çok daha çeşitli desenler elde etmek mümkün. Bulut deseni, mermer görünümü, kalıptan çıkmış beton görünümü gibi daha pek çok seçenek sizlere sunuluyor. Ortamın kullanış amacına, havasına, yerine göre istediğiniz deseni seçme şansına sahipsiniz. Üstelik sadece desen değil istediğiniz renk bu işin uzmanları tarafından oluşturulacak ve beğeninize sunulacaktır.

 

Evlerde Kullanıma Uygun Mudur?

Dış mekanlarda görmeye alıştığımız bu doğal görünümlü duvarlar huzur veren havasıyla artık evlerde de sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Özellikle evinde modern tasarımlar ve ya doğanın içinden gelmiş hissi uyandıran mobilyalarınız varsa modern duvarlar eviniz için bir tamamlayıcı olacaktır.

Mat ve pastel tonlarda bir görünüm sunduğu için duvarlarda aksesuarlarınızın, tablolarınızın hatta mobilyalarınızın kendini daha çok göstermesine izin verecektir. Dış cephede de uygulanabildiği için evinizin dışına ya da bahçe duvarınıza doğal bir hava katabilirsiniz.

Dekoratif Beton Duvar Kullanışlı Mıdır?

Öncelikle eskiyen, delinen, çivi izleri olan ya da dökülen duvarlarınız varsa hiç çekinmeden beton duvar tercih edebilirsiniz. Çünkü bu uygulama panel ya da duvar kağıdı gibi kaplama bir uygulama değildir. Uygulanan yüzeye nüfuz ederler ve kimyasal olarak da birleşir. Yani o yüzeyin bir parçası haline gelir. Ekstra bir dolgu malzemesi kullanmaya gerek olmadan duvarlarınız hem onarılmış hem de şık bir görüntüye kavuşmuş olur.

Brüt beton duvar uygulaması yapılan yüzey tıpkı doğal beton gibi pastel ve mat bir görünüme sahip olur. Beton kalıptan yeni çıkmış havası katan tahta kalıp izleri gibi dokular korunmuş olmakla kalmaz, duvarla birleşme sebebiyle yüzeyin ayrılmaz bir parçası haline gelir. Böylece duvarınızın daha sonra oluşabilecek bozulmalara karşı korunmuş olur. Mat görünümlü yüzey sayesinde doğal beton görünümü tamamen korunur.

Beton Duvar Sağlıklı Mıdır?

Bu beton duvar çalışması nem ve rutubete karşı dayanıklıdır. Kesinlikle küflenme, koku yapma veya dökülme gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Dış cephelere uygulandığı takdirde de kötü hava şartlarından etkilenmez. Ayrıca darbelere karşı da dayanıklıdır, kabarma veya dökülme olmaz. Alçı duvarlar gibi dökülmez ya da duvar kağıdı yırtılmaz.

Brüt beton duvar uygulaması yapılan duvar temizlenebilir özelliğe sahiptir ve leke tutmaz.

Sağlık açısından da hiçbir sakıncası yoktur hatta sağlığa yararlıdır. Çünkü bağlayıcısı olan cam suyu UV radyasyon ışınlarına karşı dirençlidir. Üstelik yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir. Bu beton duvar yapıldıktan sonra çok hızlı bir şekilde kurur. Ayrıca bu duvarlar yanıcı değildir ve toksit gaz salınımı da yapmazlar