Beton kalıp görünümlü duvar sıva

Brüt Beton Görünümlü Sıva Nedir?

Duvarlarda farklı dekorasyon uygulaması için sıva ile yapılacak olan uygulamalar arasında brüt beton görünümlü sıva uygulaması da yer almaktadır.

Sıva ile yapılan uygulama sayesinde ham beton görüntüsü oluşturularak bu şekilde alanların daha sakin ve akustik bir görüntüye sahip olması sağlamaktadır. İstenilen her alanda uygulama yapılabilecek türde duvar dekor uygulamaları arasında yer alan ve günümüzde yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır.

Sıva ile uygulama yapılabileceği gibi paneller ile de farklı doğal taş görünümünde uygulama yapılabildiğinden özellikle istenilen alana uygun seçimler yapılarak daha kaliteli sonuçlar elde edilmesi sağlanmaktadır. Mala veya ıspatula ile yapılacak olan uygulama sayesinde doğal bir görüntü oluşturularak bu şekilde duvarda ham beton görüntüsü elde edilmektedir.

Brüt Beton Duvar Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hazırlanın sıvanın duvara uygulanması için mala veya ıspatula gibi farklı ekipmanlar kullanılarak bu şekilde sıvanın şekillendirilmesi sağlanmaktadır. Alanında yeterli deneyime sahip olan ustalar tarafından yapılacak olan çalışmalar sonucunda doğal görünen beton görüntüsü oluşturularak bu şekilde daha farklı dekorasyon uygulamaları yapılmaktadır.

İç veya dış mimari de uygulanacak olan brüt beton duvar uygulaması paneller halinde uygulanması durumunda boya ve izolasyon gibi ekstra işlemler yapılmasına gerek kalmadan alanın kullanımı sağlanabilir. Özellikle daha uygun bütçeyle işlem yapılmasını sağladığından bütçe sorun yaşamak istemeyenlerin tercihi olmaktadır. Sıva ile yapılacak olan işlemin yanı sıra paneller halinde uygulama da yapılabildiğinden özellikle istenilen sonucun elde edilmesi için farklı seçenekler üzerinden seçimler yapılabilir.

Brüt Beton Dekor Uygulamasının Faydaları

Özellikle farklı ve modern dekorasyon uygulamaları yapmak isteyenlerin tercih edebileceği imitasyon beton uygulaması duvarlarda ham beton görüntüsü elde edilmek amacıyla yapılmaktadır. Özellikle kullanıldığı alanda doğal taş görünümlü de oluşmasını sağladığından bu şekilde ilerleyen zamanlarda düşme veya bar oluşumu gibi sorunlar yaşanmaması için etkili bir seçenek olmaktadır.

İstenildiğinde farklı renk seçenekleriyle kullanım imkanı sunduğundan özellikle daha uygun fiyat seçenekleriyle etkili sonuçlar almak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Duvar dekorasyonu konusunda yapılacak olan uygulama ile daha kaliteli ve etkili kullanım imkanı elde edildiğinden özellikle düşük maliyet ile sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

İmitasyon Beton Duvar Sıvası

Özel olarak hazırlanmış olan sıvı ile yapılacak olan uygulama sayesinde istenilen alanlarda daha farklı duvar görünümleri ortaya çıkartmaktadır. Özellikle daha doğal ve sakin dekorasyon hazırlamak isteyenler için tercih edilecek seçenekler arasında yer almaktadır. Farklı renk geçişleri ile doğala yakın bir görüntü oluşturulduğundan daha kaliteli sonuçlar alınmaktadır.

Pek çok farklı alanda mimariyi geliştirmek ve farklılaştırmak adına tercih edilecek olan uygulama özellikle yüksek maliyetli işlemler yerine tercih edilerek daha uygun bütçeyle dekorasyonun değiştirmesini sağlamaktadır. Günümüzde duvar dekorasyonunda tercih edilen bu uygulama ile özellikle alanların daha kullanışlı hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Brüt Beton Uygulaması Hangi Alanlara Uygulanabilir?

2016 yılında özellikle cafe, restoran, otel gibi farklı alanlarda yaygın olarak kullanılan duvar dekoru uygulamaları arasında yer almaktadır. Televizyon arkası, şömine alanı, kolon veya bütün duvarlarda uygulama yapılabileceği gibi özellikle dış alanlarda da daha farklı görünüm oluşturmak adına tercih edilebilecek bir uygulamadır.

Sıva ile yapılan uygulama istenilen her duvarda aynı etkinin oluşturmasını sağladığından farklılık arayış içerisinde olanların sıkça tercih ettiği uygulamalar arasında bulunmaktadır. Kısa süre içerisinde tamamlanan işlemler sonrasında sıvanın kuruması için bir gün boyunca bekletilmesi gerekir. Kuruma işleminin tamamlanmasının ardından üzerine yapılacak olan uygulamalarda düzeltme işlemi yapılarak veya renk değişimlerini sağlamak adına farklı uygulamalar ile kullanıma hazır hale getirilmektedir.